BADANIA ENDOSKOPOWE
Otwarcie nowego miejsca na mapie Poznania zostało podyktowane chęcią poszerzenia diagnostyki układu pokarmowego. Stworzyliśmy znakomite warunki do przeprowadzania badań endoskopowych w największym komforcie dla pacjenta.
Kolonoskopia ma nie tylko najwyższą skuteczność diagnostyczną, lecz także pozwala na usunięcie polipów gruczolakowych, będących zmianami przedrakowymi.
Badanie wykonujemy w celu wykrycia zmian lub nieprawidłowości w okrężnicy, będącej częścią jelita grubego. Kolonoskopia polega na wprowadzeniu przez odbyt kolonoskopu. Urządzenie wyposażone jest w kamerę, która wysyła obraz do monitora. Dzięki temu lekarz może obejrzeć i ocenić wnętrze okrężnicy. W razie potrzeby podczas kolonoskopii usuwa się polipy czy inne rodzaje nieprawidłowej tkanki lub wykonuje biopsję.
Badania wykonujemy również w znieczuleniu ogólnym, aby móc je wykonać potrzebne są badania krwi:
morfologia wynik maksymalne sprzed miesiąca
sód i potas wynik ważny 7dni
kreatynina wynik ważny 7dni
glukoza na czczo wynik ważny 7dni
APTT,PT/INR wynik ważny 7dni
TSH wynik ważny 7dni
FT4 wynik ważny 7dni
CENNIK USŁUG
Endoskopia bez znieczulenia:
Gastroskopia 400zł.
Rektoskopia Endoskopowa 400zł.
Badanie Histopatologiczne* 70zł.
Test ureazowy 80zł.
(szybki test na obecność bakterii helicobcater)
Endoskopia w znieczuleniu:
Gastroskopia 800zł.
Gastroskopia + kolonoskopia 1700zł.
Kolonoskopia 1300zł.
Badanie Histopatologiczne* 80zł.
Test ureazowy 80zł.
(szybki test na obecność bakterii helicobcater)
* każdy pobrany wycinek liczy się jako pojedyncze badanie histopatologiczne.
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
Gastroskopia: to badanie które umożliwia wczesne rozpoznawanie pewnych chorób przełyku, żołądka czy dwunastnicy. To z kolei pozwala na wczesne rozpoczęcie leczenia i uniknięcie poważnych powikłań.
Gastroskopia jest też bardzo ważnym aspektem profilaktyki i rozpoznawania nowotworów żołądka i przełyku. Dlatego też badanie to jest wykonywane przy podejrzeniu choroby nowotworowej. Wskazania w tym przypadku obejmują niedokrwistość z niedoboru żelaza, obciążenie genetyczne, nagły spadek masy ciała, podejrzenie nowotworu na podstawie badań obrazowych.
Kolonoskopia: to badanie dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Służy do rozpoznawania chorób jelita grubego i końcowego odcinka jelita cienkiego – jest uznawana za jedno z najskuteczniejszych badań wykrywających wczesne stadia raka jelita grubego.
Kolonoskopie wykonujemy przy zespole jelita drażliwego, podejrzenia polipów, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, choroby Leśniowskiego-Crohna, choroby zapalne jelit i uchyłki jelita grubego.
Gastroskopia przeprowadzona w znieczuleniu miejscowym (tylna ściana gardła jest znieczulona) jest niekomfortowa ale całkowicie bezbolesna.
Gastroskopia i kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym jest całkowicie bezbolesna (jedyne co pacjent poczuje to założenie wenflonu)
Kolonoskopia w znieczuleniu miejscowym jest przeprowadzona na silnym leku przeciwbólowym (upośledza on sprawność motoryczną i nie wolno prowadzić pojazdów minimum 12h po zabiegu).
Lek pomaga przeprowadzić badanie, ale nie niweluje nieprzyjemności całkowicie.
Na cenę wypływa wybrany rodzaj znieczulenia, ilość pobranych materiałów czy wielkość usuniętej zmiany.
Po badaniu pacjent dostaje dokładny opis przebiegu badania, jeżeli zostaną pobrane materiały na badanie histopatologiczne pacjent oczekuje na wynik do czterech tygodni.
Na badanie w znieczuleniu ogólnym przychodzi się na czczo bez jedzenia i picia.
Po 2godzinach od zakończenia badania można napić się wody i zjeść lekkostrawny posiłek.
W znieczuleniu miejscowym 8godz bez jedzenia, a 4godz bez picia.
Po 1,5-2 godz od zakończenia badania można napić się wody i zjeść lekkostrawny posiłek.
Jeżeli są przyjmowane leki na stałe, można je zażyć popijając małą ilością wody.
Badania gastroskopii w znieczuleniu miejscowym trwa około 5-10min, a placówkę można samodzielnie opuścić, można prowadzić samochód.
Badanie gastroskopii w znieczuleniu ogólnym trwa około 20minut,a kolonoskopii ok. 40minut po badaniu pacjent przenoszony jest na sale wybudzeń gdzie spędza się około 40minut, po tym czasie pacjent może opuścić placówkę ale tylko pod opieką osoby towarzyszącej i zakazem prowadzenia pojazdu minimum 12h.
Kolonoskopia w znieczuleniu miejscowym jest przeprowadzona na silnym leku przeciwbólowym trwa ok. 20-40minut, po badaniu pacjent jest przenoszony na sale wybudzeń na ok. 40minut po tym czasie pacjent może opuścić placówkę ale tylko pod opieką osoby towarzyszącej i zakazem prowadzenia pojazdu minimum 12h.